Mieszalnia

W punkcie sprzedaży firmy Werk w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się mieszalnia farb, lakierów poliuretanowych do MDF i drewna oraz bejc, patyn i impregnatów przeznaczonych do drewna. Jest to jedyna w województwie lubuskim mieszalnia zajmująca się wykonawstwem ogromnej ilości barw: w zakresie farb ponad 2.200 kolorów, a w bejcach i impregnatach ponad 400 kolorów.

Mieszalnia jest przeznaczona do realizacji barw z przeznaczeniem do stolarki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Na indywidualne życzenie klienta możliwe jest dobieranie nowych barw niewystępujących w naszych wzornikach kolorystycznych.

Mieszalnia Farb

mieszalnia farb 1Zajmuje się realizacją ponad 2.200 barw farb poliuretanowych, chemoutwardzanych (lakiery kolorowe, kryjące usłojenie drewna) na podstawie trzech wzorników kolorystycznych (RAL, ICA, NCS), które są wykonywane w półmacie (gloss: 25) i połysku (gloss: 90). Na indywidualne życzenie klienta zajmujemy się dobieraniem kolorystyki oraz tworzeniem nowych kolorów.

Farby te są przeznaczone w głównej mierze do natrysku z przeznaczeniem do wykonawstwa mebli kuchennych, łazienkowych i biurowych. Dzięki zastosowaniu wolnoparującego rozpuszczalnika możliwe jest nanoszenie tych farb także za pomocą wałków i pędzli.

Ponadto informujemy, że istnieje możliwość wykonawstwa barwionych lakierów akrylowych, które na obecną chwilę są realizowane w barwie: białej, czerwonej, czarnej (w kilku gamach odcieni). Lakiery akrylowe są przeznaczone m.in. do lakierowania schodów.

  Uwaga! Przedstawione wybarwienia kolorów mogą różnić się od rzeczywistych, z uwagi na różne parametry monitorów, kart graficznych i ich ustawień. Informujemy, że firma Werk. Anna i Krzysztof Motyl S.C. nie ponosi odpowiedzialności za różnicę między prezentowaną paletą barw, a efektem końcowym widocznym na wyrobie.

  Mieszalnia lakierów

  Realizacja lakierów lazurowych (tj. kolorowych niezakrywających naturalnego rysunku drewna), zarówno poliuretanowych, jak i akrylowych. W kwestii lakierów poliuretanowych dostępność kolorystyczna wynosi ok. 6 podstawowych barw oraz 4 odcieni poszczególnych barw.

  Na indywidualne życzenie klienta zajmujemy się dobieraniem kolorystyki oraz tworzeniem nowych kolorów.

  Mieszalnia bejc

  mieszalnia bejc 1Na obecną chwilę dostępna jest paleta kolorystyczna obejmująca ponad 250 barw bejc, które są wykonywane w czterech odmianach:

  • do natrysku pistoletem lakierniczym. Bejca szybkoparująca Wykonywana w wersji acetonowej, gdzie nośnikiem jest rozpuszczalnik acetonowy (aceton). Najczęściej używane bejce ze względu na możliwość unikania powstawania plam w szczególności na drewnie bukowym.
  • do natrysku pistoletem lakierniczym. Wykonywana w wersji nitro, gdzie nośnikiem jest rozpuszczalnik nitrocelulozowy (ntro).
  • do nanoszenia tamponem i pędzlem. Bejca wolnoparująca. Wykonywana w wersji spirytusowej, gdzie nośnikiem jest rozpuszczalnik spirytusowy. Często używana bejca do realizacji przez klientów indywidualnym przy renowacji mebli. Bejca niezalecana na drewna bukowe ze względu na dużą częstotliwość powstawania plam.
  • do nanoszenia pistoletem natryskowym, pędzlem, tamponem. Bejca wolnoparująca. Wykonywana w wersji bejcy wodnej, gdzie nośnikiem jest woda. Bejca ekologiczna, najtańsza, aczkolwiek incydentalnie używana ze względu na powstawanie zjawiska podniesienia tzw. „włosa” na drewnie i konieczności późniejszego szlifowania (możliwość przeszlifowania bejcy).

  Firma Werk zajmuje się również tworzeniem nowych barw bejc. Realizuje zamówienia klientów indywidualnych i zakładów produkcyjnych celem dopasowania własnych bejc do nowych kolorów. Zajmuje się realizacją nietypowych zleceń (np. tworzenia nowych koncentratów do barwienia wełny drzewnej).

  Pobierz kartę kolorów bejc

  Mieszalnia patyn

  Możliwość realizacji ok. 10 barw patyn, tj. barwników tworzących efekt postarzenia drewna / lakieru. Dostępne są m.in. patyny o zabarwieniu: białym, śnieżnobiałym, czarnym, brązowym, srebrnym, czerwonym.

  Mieszalnia impregnatów i lakierów wodnych

  mieszalnia 2Wykonawstwo 10 barw impregnatów wodnych z przeznaczeniem na stolarkę zewnętrzną (drzwi, okna, płoty, bramy). Dostępność następujących barw impregnatów: bezbarwny, brązowy, mahoniowy, zielony, itp.

  Realizacja lakierów wodnych, lazurowych (niezakrywających naturalny rysunek drewna) w kilku odcieniach kolorystycznych, także w wersji bezbarwnej. Wykonawstwo białego lakieru wodnego (biała farba wodna), zarówno w wersji podkładu, jak i lakieru nawierzchniowego całkowicie zakrywającego naturalny rysunek drewna (tj. usłojenie).

  System znakowania opakowań Werk

  Aktualności

  14 kwiecień 2019

  Karta kolorów RAL

  Karta kolorów RALSpecjalistyczny wachlarzowy wzornik barw farb (tzw. emulsji) przeznaczonych do lakierowania różnych powierzchni wykonywanych różnymi farbami (np. poliuretanowymi, akrylowymi, nitrocelulozowymi, itp.). Wzornik RAL Classic typ K7 zawiera łącznie 213 kolorów wykonanych w połyskowości półmat (ok. 25 stopni gloss), gdzie każda barwa jest określona czterocyfrowym kodem.

  Więcej

  11 kwiecień 2019

  Bejce pastelowe – nowość w barwach bejc

  Bejce pasteloweFirma Werk poszerzyła swoją ofertę produktową o nowy rodzaj bejc – bejce pastelowe. Jest to nowa gama kolorystyczna w bejcach umożliwiająca wykonanie barwienia drewna w odcieniach szarości.

  Więcej

  10 kwiecień 2019

  BP333 NERO czarny podkład poliuretanowy

  Olej Livos MeldosWysokiej jakości chemoutwardzalny produkt poliuretanowy w kolorze czarnym przeznaczony do nanoszenia na płyty MDF. Prosty i łatwy w szlifowaniu, przeznaczony do lakierowania mebli i innych elementów wykonanych z MDF (np. listwy przypodłogowe) użytkowanych wewnątrz pomieszczeń.

  Więcej

  27 styczeń 2019

  Nowe wzorniki bejc

  Nowe wzorniki bejcInformujemy, iż firma WERK posiada nowe wzorniki bejc, które są prezentowane na kilku gatunkach drewna. Wzorniki są wykonane na: dębie, jesionie, buku, sośnie, olsze.

  Więcej

  Werk Anna i Krzysztof Motyl S.C.

  ul. Walczaka 20
  66-400 Gorzów Wielkopolski

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  (+48) 660 423 048, (+48) 795 511 205