Aktualności

27 styczeń 2019

Nowe wzorniki bejc

Nowe wzorniki bejcInformujemy, iż firma WERK posiada nowe wzorniki bejc, które są prezentowane na kilku gatunkach drewna. Wzorniki są wykonane na: dębie, jesionie, buku, sośnie, olsze.

Nowe wzorniki bejc

Tak duża ilość rodzajów wzorników, czyli aż pięć gatunków drewna, jest podyktowana chęcią wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dodamy, że na ogół inni producenci bejc ograniczają się maksymalnie do trzech rodzajów drewna (tj. dąb, sosna i buk).

Bejce te można stosować na różne rodzaje drewna, a ilość nowych wzorników bejc ma na celu zaprezentowanie ostatecznego wyglądu bejcy na określonym drewnie i wyłapaniu istotnych różnic w ostatecznej barwie bejcy, która jest ściśle uzależnionego od rodzaju podłoża.

Pojedynczy wzornik zawiera 20 podstawowych barw, od barwy białej, poprzez żółcień, teak, odcienie brązów (w tym tzw. złoty dąb) do barwy czarnej.

Poszczególne barwy we wzorniku zostały wykonane techniką natrysku i polakierowane dwiema warstwami lakieru bezbarwnego, poliuretanowego.

Wszystkie prezentowane barwy są dostępne w sprzedaży w dwóch odmianach: jako bejce nitro i jako bejce acetonowe. Te ostatnie, w głównej mierze, są przeznaczone na drewno bukowe i są wyłącznie nanoszone techniką natrysku. Ze względu na szybki czas parowania nośnika, bejce acetonowe nie wolno nanosić techniką ręczną (t. pędzlem, tamponem) na powierzchnię drewna.

Warto nadmienić, że obecnie jest kończone przygotowywanie kolejnego wzornika bejc, tym razem tzw. bejc pastelowych, zawierających m.in. odcienie szarości. Niebawem ten wzornik zostanie również zaprezentowany na naszej stronie internetowej.

 

 

Aktualności

14 kwiecień 2019

Karta kolorów RAL

Karta kolorów RALSpecjalistyczny wachlarzowy wzornik barw farb (tzw. emulsji) przeznaczonych do lakierowania różnych powierzchni wykonywanych różnymi farbami (np. poliuretanowymi, akrylowymi, nitrocelulozowymi, itp.). Wzornik RAL Classic typ K7 zawiera łącznie 213 kolorów wykonanych w połyskowości półmat (ok. 25 stopni gloss), gdzie każda barwa jest określona czterocyfrowym kodem.

Więcej

11 kwiecień 2019

Bejce pastelowe – nowość w barwach bejc

Bejce pasteloweFirma Werk poszerzyła swoją ofertę produktową o nowy rodzaj bejc – bejce pastelowe. Jest to nowa gama kolorystyczna w bejcach umożliwiająca wykonanie barwienia drewna w odcieniach szarości.

Więcej

10 kwiecień 2019

BP333 NERO czarny podkład poliuretanowy

Olej Livos MeldosWysokiej jakości chemoutwardzalny produkt poliuretanowy w kolorze czarnym przeznaczony do nanoszenia na płyty MDF. Prosty i łatwy w szlifowaniu, przeznaczony do lakierowania mebli i innych elementów wykonanych z MDF (np. listwy przypodłogowe) użytkowanych wewnątrz pomieszczeń.

Więcej

27 styczeń 2019

Nowe wzorniki bejc

Nowe wzorniki bejcInformujemy, iż firma WERK posiada nowe wzorniki bejc, które są prezentowane na kilku gatunkach drewna. Wzorniki są wykonane na: dębie, jesionie, buku, sośnie, olsze.

Więcej

Werk Anna i Krzysztof Motyl S.C.

ul. Walczaka 20
66-400 Gorzów Wielkopolski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(+48) 660 423 048, (+48) 795 511 205